IMG_20160628_131741

Dziecko LIFESTYLE

Fajnie jest być tylko mamą.

Parę dni bez taty, bez rodziny, bez treningów, bez ciągłego gotowania, prania, czy sprzątania. Tylko my, sam na sam. Fajnie jest być tylko mamą.

Odkąd zdiagnozowali u mnie anemie, moje treningi bolały mnie jeszcze bardziej. Sił zaczynało brakować już na 3 kilometrze a nie 5-tym. Motywacja siadła do zera i musiałam się pozbierać, chociaż w głowie. I pomimo, że nie do końca mi się to udało, to próbuję, na prawdę z całych sił.

 

IMG_20160629_234121

 

Dlatego zafundowałam sobie kilkudniowe, pełne relaksu w głowie „nic nie muszę” wakacje. Postawiona pod ścianą, życiowo i emocjonalnie powiedziałam sobie stop. Pozwoliłam, żeby moim życiem drygowała moja dziewczynka. To były dnie tylko dla niej. To ona dyktowała o której wstajemy, o której idziemy spać. O której jemy śniadanie, obiad czy podwieczorek. Czy na obiad serwujemy owoce, czy wciągamy jakieś bardziej konkretne rzeczy. Czy idziemy w lewo, czy w prawo. Czy jeździmy wózkiem, na rowerze czy spacerujemy o własnych nogach. I wiecie co ?

…. FAJNIE JEST BYĆ TYLKO MAMĄ.

Taką, która może rano wyjść z domu i wrócić wieczorem, szwendając się po mieście cały dzień, szukającą nowych huśtawek, piaskownic i innych dziecięcych atrakcji. Taką, która ma czas i cierpliwość żeby stawać co 5 metrów na wycieczce rowerowej, bo tu był ładny kwiatek, tam były ptaszki, a tu pieski biegały. Bo tu jest plac zabaw, a tam ogromna piękna plaża. Taką, która nie spieszy się do domu żeby zdążyć na 20, bo o tej porze zazwyczaj mała chodzi spać. Taką, która cieszy się byciem z dzieckiem i nie musi gotować 3 obiadów, prać, sprzątać 1029384 razy dziennie pod krzesełkiem swojego krytyka kulinarnego. Mamą cierpliwą, uśmiechnięta, nie goniąca nigdzie i po nic. Spokojną i opanowaną, której nic nie trzeba.
IMG-20160701-WA0000

 

 

Dlatego gdy macie już dość, a kolejne zdarzenia w Waszym życiu zaczynają coraz bardziej dopychać Was do ściany… zatrzymajcie się na chwilę.

Odłóżcie wszystko co złe na bok, znajdźcie wewnętrzny spokój. Rzućcie sprawy codzienne, zapomnijcie o tym co trzeba.

Polecam każdemu kilka dni takich dla dziecka. Takich w spokoju, z uśmiechem na twarzy. Takich pełnych miłości, zrozumienia i cierpliwości. Poczujcie jak fajnie jest być TYLKO rodzicem!

 

 

O.

Leave a Comment