IMG_20161118_193745

BIEGANIE LIFESTYLE PODRÓŻE POLECANE TRIATHLON

Dlaczego chce mi się trenować na wakacjach ?

IMG_20160503_203843

Pijesz to Mohito w swoim all inclusive hotelu już 3 dzień z rzędu i zamiast upajać się chwilą słońca i totalnego relaksu zaczyna Cie coś denerwować ?? Twój organizm domaga się kilometrów, ruchu albo jakiegoś życia ? Znasz ten scenariusz ?

To jst właśnie powód dla którego my zrezygnowaliśmy z all-inclusive i podróżujemy na własna rękę. Nie zrozum mnie źle nie mam nic przeciwko tego typu wyjazdom, ale nie są one dla mnie relaksem. Nie sprawiają mi przyjemności, wręcz czuję jakby życie przepływało mi przez palce. Zamiast cieszyć się tego typu chwilami, czuję że mi czegoś brakuje. Brakuje mi życia w życiu. Dlatego my postawiliśmy na aktywne wakacje. Nie oznacza to że nie lubimy sobie poleżeć plackiem na plaży z książką, która od dawna czekała na swój czas. Lubimy, ale dosyć często kiedy to robimy mamy rowery na dachu samochodu, albo pianki i buty biegowe spakowane w torbie plażowej. Nie trenujemy też ponad wszystko. Jeżeli dzień zapowiada się turystycznie po prostu odpuszczamy albo wstajemu wcześnie rano po ten zastrzyk endorfin , który mieliśmy w planie. Takie wakacje smakują nam bardziej.

DSC_0715

Aktywność sprawia że cały czas mamy apetyt na lokalne smakołyki. Nasze brzuchy nie są przepełnione drinkami z kołyszącymi się w letnim wietrze palemkami. Nie krzyczą dość na widok kolejnego talerza z hotelowego bufetu. Po naszych wakacjach nie czujemy sie ospali i ociężali przez kolejne kilka dni w kraju. Nie okazuje się ze nasza waga nie mieści się już na skali, a my sfrustrowani tygodniowa labą czujemy sie zdołowani psychicznie.

IMG_20160520_194858#1

W zamian chce nam sie więcej, chce nam sie planować kolejne wyjazdy i podróże. Najlepiej tam gdzie są fajne ścieżki biegowe, czy rowerowe. Fajnie też żeby basen był niedaleko, albo jakikolwiek akwen, który ciągnie się na tyle daleko żeby pomachać w nim rękoma. To właśnie ten typpodróżowania sprawił, że poznaliśmy fajne miejsca, fajnych ludzi. Na Triathlonie w Larnace na którym startowaliśmy kilka lat z rzędu, znamy się z zawodnikami, witamy wymieniamy doświadczenia. Chris, organizator połamaratonu w Pafos w którym biegłam jako jedyna z wózkiem do dziś pisze do mnie na facebooku pytajac kiedy ponownie startujemy na wyspie. Często od słowa do słowa dowiadujemy się o fajnych trasach rowerowych, miejscach do trenowania. W świecie sportowców jest otwartość. Ludzie z uśmiechem na twarzy opowiadają o sobie, przyjmują nas do swojego grona, szczerze się pozdrawiają na trasach rowerowych, czasem nawat zagadują. Z siodełka rowerowego, czy przemierzając kolejne kilometry w biegowych butach możecie poznać miejsca, do których nigdy nie zawiózł by Was wypożyczony samochód. Byle jaka kawa w malutkiej górskiej kawiarence smakuje lepiej niż idealna latte w błyszczącej kawiarni na nadmorskim bulwarze. Owoce i wrzywa od lokalnych farmerów, okazują się tak soczyste i smaczne, że za ich smakiem tęsknimy przez wiele miesięcy po powrocie do kraju.

 

IMG_20160521_211541

No dobra ale jak sie zmobilizowac, zeby trenowac na wakacjach ?

 

Jeżeli życie sportowe jest częścią Ciebie, nie będziesz mieć najmniejszych problemów żeby wstać o świcie i zanim całe miasto ożyje przelecieć się po nadmorskich ścieżkach, albo przebiec się po górskich szlakach na które turyści nie zdążyli jeszcze wybyć. Jeżeli jednak zaczynasz swoją biegową przygodę, lub tego typu wakacje nie są dla Ciebie chlebem powszednim. Warto połączyć wyjazd rodzinny ze startem. W ten sposób będziesz zmotywowany do treningów i poznasz odległe miejsce z zupełnie innej strony. Wymienisz się poglądami z ludźmi na mecie, zobaczysz jak wyglądają lokalni sportowcy i jak różnią się od naszych realiów. Z biegiem czasu, buty biegowe czy rower staną się twoim przedmiotem niezbędnym do udanych wakacji. Nawet będąc w tym hotelu all-inclusive, spróbuj przed poranną obfitością jaką codziennie goszczą Cię stoły hotelowej stołówki założyć biegowe buty i sprawdzić zakamarki otaczającego Cię słonecznego miasta. Obiecuję że śniadanie będzie smakować jak niebo w gębie, a delikatnie spocone plecy ukoi chłodna basenowa woda.

IMG_20160429_193320

 

IMG_20160502_212104

 

20160904_134338-01

Jest jedna rzecz w naszym życiu jaką zmieniła się odkąd zostaliśmy rodzicami. Odnaleźliśmy to co jest dla nas w życiu ważne. Nauczyliśmy się korzystać z każdej wolnej chwili i nie marnotrawić czasu wolnego, którego nawet przy jednym dwulatku jest niewiele. Dla wielu z Was nasze sportowe wakacje mogą wydawać się nudne, przereklamowane, czy też podporządkowane treningom. Wcale tak nie jest. Zazwyczaj trenujemy rano lub wieczorem zostawiając sobie większość dnia na wakacyjne aktywności i zwiedzanie. Zdarza nam się organizować całodzienne wycieczki rowerowe, zazwyczaj są wtedy z nami nasi przyjaciele lub ktoś z rodziny żeby zająć się naszych małym podróżnikiem. Lubimy też wracać w te same miejsca i poznawać coraz to dalsze jego zakątki i ludzi. Lubimy wracać w miejsca gdzie czujemy się dobrze, bo to właśnie tam możemy na prawdę odpocząć. Nie zawsze chce nam się zwiedzać, czasami po prostu chcemy być w innym miejscu, oderwać się od codzienności, napić się lokalnej kawy i zjeść tamtejszy deser.

<SKOK W BOK : „Island Life, czyli kawałek naszej wyspy” > już niebawem.

 

 

IMG_20170405_161620_210

 

IMG_20170401_202751_418#1

 

Jeżeli jeszcze się wahasz, czy masz miejsce w swojej walizce na biegowe buty, czy też piankę triathlonową, pomyśl o tym jak fajnie jest biegać w promieniach słońca, albo jak piękne są góry od tej ziemskiej nie tylko narciarskiej strony. Każde morze czeka na twoje zmęczenie, każda ścieżka z miłą chęcią przywita Cię o poranku. Każde wzgórze zaprasza twoje cienkie koła w odwiedziny. A dzięki byciu aktywnym właśnie podczas swoich chwil relaksu, każdy smak będzie intensywniejszy, przepełniony miejscem w którym właśnie się nieźle zmęczyłeś.

 

IMG_20161118_193745

 

Jeszcze się wahasz ??

O.

Leave a Comment

Comments (2)

    1. Nie ma co zazdrościć Kamila! Czas się zainspirować i znaleźć swoją 🙂 Na pewno jest coś co kochasz i nie umiałabyś z tego zrezygnować za żadne skarby !! 🙂 trzymam kciuki za Ciebie i zapraszam po motywację tu 🙂