Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Capri Care 2, mleko modyfikowane idealne ?

Wiem, że mleko modyfikowane idealnie nie istnieje. I temu też wiele brakuje do ideału. Pewnie, że wolałabym aby głównym składnikiem było hydrolizowane białko mleka, no i żeby oczywiście miało zielony listek, który zarówno dla mnie jak i dla wielu z Was jest wyznacznikiem ekologii i świadczy o tym że dany produkt jest w pełni ekologiczny.

Jednak spośród całej gamy mlek modyfikowanych to jedno na prawdę przekonało mnie do siebie. Ale zacznijmy od początku.

Są różne powody dla dla których odstawiamy nasze maluchy od piersi. Każda z nas wie jednak że nic nie zastąpi dziecku mleka matki, w szczególności w tym pierwszym półroczu. Ale bywa że  nie możemy karmić dzieci piersią lub nie chcemy tego robić z jakiegoś powodu, jest to rzecz indywidualna, którą musimy uszanować. Jednak skoro już tutaj jesteście to szukacie najmniejszego zła dla Waszych bąbli, które z jakiegoś powodu nie są karmione piersią.

DSC_0845

W moim mniemaniu co najmniej połowa mlek modyfikowanych na naszym rynku składem przypomina bardziej paczkę żelek a nie coś co ma być dla naszych maluchów „NAJLEPSZE”, dlatego już przy Zosi poświeciłam sporą ilość czasu i stworzyłam dla Was wpis który miał pomóc w dokonywaniu wyboru mleka modyfikowanego. Zrobiła się pod nim niezła „kłótnia” co mnie bardzo cieszy bo dzięki Wam i z Wami dowiedziałam się wielu nowych rzeczy. Każda z Was patrzyła na ten sam temat swoimi oczami, dzięki czemu wynalazła, odnalazła Niesamowite jest też to że na prawdę ogromną cześć z Was sprawdza składy produktów i jest bardzo świadoma swoich żywieniowych wyborów.

<SKOK W BOK: „CAŁA PRAWDA O MLEKU MODYFIKOWANYM.” >

Odkąd mój Stasiu odstawił pierś w ciągu dnia bardzo płynnie, a moje nieprzespane noce sprawiały że stawałam się nieprzyjemna dla otoczenia zaczęłam na nowo wertować ofertę mlek modyfikowanych na naszym runku. I nie będę ukrywać, że mleko które my dzisiaj używamy znam DZIĘKI WAM !  Nie wiem czy przy Zosi za mało szukałam, czy mleka modyfikowane na bazie mleka koziego dopiero od niedawna pokazały się na naszym rynku, albo po prostu stały się bardziej dostępne i dlatego łatwiej je teraz odnaleźć. Jednak pojawiły się i to w całkiem sporej ilości. Dlatego myślę, że niebawem powstanie kolejny post dlaczego mleko modyfikowane na bazie mleka koziego jest lepsze od tego które zostało wyprodukowane na bazie mleka krowiego. Niemniej jednak na razie przedstawię Wam „nasze” mleko.

DSC_0844

CAPRICARE 2, dlaczego akurat to.

 

To mleko jak pisałam wcześniej poznałam dzięki Wam 🙂 To właśnie Wy daliście mi o nim znać pod moim pierwszym postem, który wywołał niesamowicie konstruktywną dyskusję, za co również Wam dziękuję. Powiem szczerze, że od razu przykuły moją uwagę mleka które polecaliście na bazie mleka koziego, ale to jedyne wydawało mi się najsensowniejsze składem.

 

Dlaczego ?

 • Po pierwsze mleko kozie. na ten temat powstanie odrębny post, dlatego nie będę się zbytnio rozwodzić w temacie, ale po krótce. Mleko kozie jest bardziej zbliżone do składu mleka matki, również wydziela jest w podobny sposób do mleka kobiecego (wydzielanie apokrynowe, w trakcie którego kropelki mleka oddzielają się od komórki wraz z jej fragmentem) dzięki czemu  zawiera więcej naturalnych składników bioaktywnych (np. wolne aminokwasy czy nukleotydy). Profil kazeiny w mleku kozim dużo bardziej przypomina mleko matki. Ponadto profil ten powoduje, że mleko kozie tworzy delikatniejszy skrzep kazeinowy w brzuchu maluszka, przez co jest lepiej trawione. Jest lekkostrawne bo zawiera krótki i średnie łańcuchy kwasów tłuszczowych. Dodatkowo zawiera dużo mniejsze ilości białka α-s1 kazeina, odpowiedzialnego za powstawanie alergii.
 • Po drugie nie zawiera MALTODEKSTRYNY! Niestety większość ekologicznych braci CapirCare 2, czyli mm bazujących na mleku kozim zawierają maltodekstrynę. Dlaczego macie jej unikać w dziecięcych mieszankach pisałam już wcześniej. Dla przypomnienia powiem że ma wysoki indeks glikemiczny co powoduje szybki wzrost cukrów we krwi, jest tanim preparatem skrobiowym.
 • Po trzecie nie zawiera oleju palmowego. Któraś z Was napisała mi, że nie utwardzony tłuszcz palmowy jest źródłem kwasu palmitynowego. Tak, ale kwas palmitynowy pochodzący od oleju palmowego ma inna postać niż kwas palmitynowy w mleku mamy. CO za tym idzie? Jest coraz więcej badań które wykazują, że kwas pochodzący z oleju palmowego nie jest dobrze wchłanialny, a do tego tworzy słabo rozpuszczalne kompleksy z wapniem, co zwiększa straty z kałem zarówno wapnia, jak i tłuszczu. Dodatkowo mieszanki które zawierają stosunkowo dużo kwasu palmitynowego mogą powodować zatwardzenie.
 • Po czwarte pochodzi z Nowej Zelandii. I tak jak w przypadku owoców i warzyw, nie jestem zwolennikiem jedzenia tego co jest z za wielu mórz. Tak w przypadku tego mleka jego pochodzenie jest kolejną rzeczą która do mnie przemawia. Jedyne czego mu brakowało według mnie to ten zielony listek, świadczący o jego ekologiczności. Jednak fakt że produkowane jest w Nowej Zelandii sprawia wrażenie, że w całkiem sporym stopniu jest one produkowane w na prawdę ekologiczny sposób. Nowa Zelandia uznawana za jedne z  najczystszych terenów świata. Dodatkowo producent zapewnia ( w co już wierzę z przymrużeniem oka), że wszystkie gospodarstwa specjalizują się w dostarczaniu mleka tylko i wyłącznie dla CapriCare, dzięki czemu jakość surowca jest w łatwy i częsty sposób kontrolowana. Kozy mieszkają w dużych zagrodach, a ich pożywieniem jest tylko i wyłącznie trawa która w Nowej Zelandii rośnie przez 10 miesięcy w roku, dzięki czemu zapewnia niemal stały dostęp do po świeżego pożywienia.
 • Na koniec, mleko to jest produkowane z pełnego mleka koziego, co sprawia że sam proces produkcji jest znacznie skrócony. W ten sposób zachowujemy dobroczynne właściwości mleka koziego i skracamy proces modyfikacji składników do minimum.

DSC_0850

MOJA RADA: Używajcie butelek szklanych do mleka! W mojej całej matczynej karierze zrobiłam raz mleko w plastikowej butelce, kiedy byliśmy gdzieś w rozjazdach i nie wierzyłam jaki osad robi się na ściankach tejże butelki! Trudniej utrzymać czystość w butelkach plastikowych, porządnie je myjąc rysujemy ścianki a przez to powstają mikro-szczeliny które są siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów! Pamiętajcie też że BPA FREE nie oznacza że butelka jest nieszkodliwa. Najnowsze badania podają, że innego typu bisfenole (użyte w butelkach BPA FREE) również źle wpływają na nasze zdrowie i rozwój naszych dzieci! WYBIERZCIE TO CO NAJLEPSZE, czyli SZKŁO !!!

 

DSC_0900

PYTANIA I ODPOWIEDZI.

Zapewne wiele z Was zastanawia się jak to jest, jak mleko smakuje, czy dzieci pija je bez problemu. Dlatego odpowiem Wam tak w skrócie na pytania które wydawały mi się kluczowe kiedy podejmowałam decyzję o przestawieniu Stasia na CapriCare 2.

Jak smakuje mleko kozie?

Powiem szczerze, że nie jestem wielbicielką mlek modyfikowanych i tak jak dla niektórych są one smaczne dla mnie jakby to moja córka powiedziała są „oleśne”. Odpowiadając jednak na pytanie jak najbardziej obiektywnie jak potrafię mleko jest smaczne. Jest delikatnie słodkie, nie czuć posmaku koziego, albo ja i moje dzieci go nie czujemy. Nie różnie się znacznie od mieszanek krowich jeśli chodzi o smak. Moja Zosia zawsze kiedy zrobi mleko Stasiowi musi na koniec jedną łyżkę załadować do buzi (nie, nie tą samą którą odmierzamy miarki dla Stasia i nie wkłada jej oblizanej z powrotem do puszki 😉 )

 

Czy ciężko dziecko przestawić?

Mój Stasiu na początku swojej przygody z mm, dostał parę butelek Bebilon H.A., po czym bardzo płynnie i bez jakiegokolwiek grymasu przestawiony został na CapriCare 2. Myślę, że smak mleka nie odbiega mocno od tych mieszanek krowich. Jednak nigdy nie miałam do czynienia z produktami Nestle, Bebiko, czy Enfamil. Zawierają one dużo przetworzonych cukrów, więc mogą być słodsze. Dla dzieci bardziej opornych niż mój Staś, producent proponuje zastępowanie pojedynczych miarek mleka modyfikowanego które dotychczas używacie na mleko CapriCare. Czyli zamiast 8 miarek „waszego” mm, dajecie na przykład ich tylko 6 i 2 pozostałe miarki zastępujecie mlekiem CapriCare. Z dnia na dzień zwiększacie ilość miarek Capri Care, a zmniejszacie ilość miarek „waszego” dotychczasowego mleka.  Jednak po opinii mojej starszej córki i mojej myślę że będzie to równie łatwe jak w przypadku mojego Staśka.

 

Czy CapriCare 2 kosztuje fortunę ?

I tu Was zaskoczę, właśnie NIE ! Puszka mleka 400 g kosztuje w zależności od tego gdzie kupujecie około 35 zł. Wydaje mi się, że jest to na prawdę przyzwoita cena. Porównywalnie mogę napisać że 400 g mleka koziego Holle na przykład ( jest ono ekologiczne) około 50 zł a zawiera w swoim składzie maltodekstrynę, przez którą na Holle właśnie się nie zdecydowałam.

Czy na pewno mleko modyfikowane kozie jest dobre dla mojego dziecka?

Ponad 4 lata temu producent mleka Capricare przeprowadził badania kliniczne, które wykazały, że mleko kozie jest odpowiednim źródłem białka do produkcji mleka początkowego. Od tego czasu powstała rewolucja w produkcji mlek modyfikowanych dla niemowląt.

Mleko Capri Care 2 jest w pełni wartościowym mlekiem, które możecie wykorzystać do karmienia dzieci po 6 miesiącu życia ( na rynku istnieje również mleko Capri Care 1, które wykorzystywać możecie do karmienia dzieci przed 6 miesiącem życia) Jest mlekiem kompletnym pod względem składników odżywczych, oraz przebadanym klinicznie.

 

DSC_0899

PAMIETAJCIE !

Świadomy wybór mleka modyfikowanego powinien opierać się na wiedzy dotyczącej składu mleka i metody wytwarzania. Chcąc przybliżyć jego skład jak najbardziej do mleka matki powstały mieszanki na bazie mleka koziego, które w znacznym stopniu są lepsze dla naszych maluchów. Korzystajmy z tego co daje nam natura, a nie ogromne koncerny.

 

DSC_0895

Zdrowych brzuszków!

Biegajaca Bio Mama.

47 Comments

 • Agnieszka
  Posted 19 marca 2018 at 10:29

  Witaj.My od jakiegoś czasu jesteśmy na capricare 1.Moj Stasiu niestety odpuścił sobie wysiłek jakim jest ściąganie mleczka z cycusia i po 3 miesiącach karmienia musiałam znaleść mleko odpowiednie dla niego.Niestety alergia na białko mleka krowiego trochę skomplikowała sprawe.Na szczęście koleżanka zwróciła moją uwagę na to mleko.I po miłym zaskoczeniu jakim właśnie jest jego skład teraz polecam wszystkim znajomym mamą,które z jakiegoś powodu nie karmią piersią.Pozdrawiamy ze Stasiem.

  • Post Author
   Biegajaca Bio Mama
   Posted 19 marca 2018 at 11:25

   Agnieszka fajnie słyszeć, że nawet przy alergii na mleko krowie, to spisuje sie wspaniale. Pisząc ten post tak się właśnie zastanawiała jak to się ma w praktyce i widzę, że całkiem nieźlę się sprawdza.

   Ja też z zupełną szczerością to mleko polecam i sami używamy je na co dzień. Pozdrowienia ode mnie i mojego Staśka 🙂

  • Post Author
   Biegajaca Bio Mama
   Posted 19 marca 2018 at 11:27

   A już myślałam że wszystkie Staśki to mamicycki i kochają te piersi 🙂

  • Aneta
   Posted 9 marca 2022 at 20:55

   Czy to prawda że skład Capri care 2 nie jest przystosowany o więcej witamin? My dokarmiamy córkę 1, będziemy niebawem przechodzić na 2, ale ktoś ostatnio nam napisał, że mleko tak jakby nie jest dostosowanie do potrzeb starszego dziecka, co o tym myślisz?

   • Capricare Polska
    Posted 20 lutego 2023 at 08:05

    Dzień dobry, mleko nastepne kozie Capricare jest dostosowane do zapotrzebowania dziecka po 6 miesiącu życia. Dziecko po 6 miesiącu życia to dziecko u którego zaczyna się rozszerzanie diety, ale mleko nadal jest podstawą żywienia. I tak właśnie skomponowane jest Capricare 2.

 • Kinga
  Posted 28 marca 2018 at 00:27

  Zaczynam odstawiac córkę od piersi i zdecydowałam się właśnie na to mleko.
  Zastanawia mnie jednak zdanie niektórych pediatrów na temat mleka modyfikowanego na bazie mleka koziego „za mało żelaza” ” za mało kwasu foliowego,” „to mleko jest dla dzieci które nie mogą pić krowiego” „dla alergików” itp.. Itd..
  Czyli co.. Dla mojej córki której nic nie dolega, nie ma na nic alergii lepsze byłoby te na bazie krowiego z gorszym składem?!
  Długo wybierałam odpowiednie mleko i tak trafiłam właśnie na Capri care.
  Nie wiem już co mam myśleć..
  Czasami wydaje mi się że niektórzy lekarze kierują się jakimiś starymi schematami. „kiedyś nas uczyli że mleko kozie to to i tamto..” – słowa jednej pani doktor.
  Ech. Pomocy 🙂

  • Inga
   Posted 24 kwietnia 2018 at 13:41

   Mam dokładnie tą samą sytuację – córka zdrowa, bez alergii, skończyła 7 miesięcy. Karmię piersią, ale pokarmu zawsze mam „na styk”, potrzebuję mieć w zanadrzu mm (tak, próbowałam wszystkiego, żeby to zmienić, i tak dobrze, że nie straciłam pokarmu w ogóle). W ostatnim badaniu krwi wyszło, że ma żelazo bliżej dolnej granicy i tylko to powstrzymało mnie (jeszcze) od kupna CC2, na razie dokarmiam ją czasem Bebilonem 2 Profutura, bo podobno ma najlepszy skład z tych popularnych (ale nadal gorszy od CC2!). Wprowadziłam już mięso w jej diecie, ale nie wiem czy to wystarczy…. co robić…?

 • Agnieszka
  Posted 21 kwietnia 2018 at 22:39

  Witaj:) jestem mama 6 zaraz 7 msc Adasia. W pierwszym msc życia stwierdzono u synka alergie na bmk na diecie jestem już ponad 5 msc mam bardzo ubogie menu, Problemy skórne non stop u maluszka czasami myślę że to moje mleko albo i ta dieta mu nie służy :(… zaczęliśmy rozszerzać dietę ale nadszedł czas kiedy chce przestawić synka na mleko zastępcze i takie moje pytanie bo czytałam same super rzeczy na temat tego mleka myślę ze i ja spróbuje capri care tylko ze ja w temacie jestem zielona i nie wiem czy zacząć od 1 czy już mogę podać mu 2 z racji wieku?. Czy tez mieszać mleko ze sowim czy tak od razu mu dać mieszankę zamiast cycka ???? Z góry dziękuje za pomoc

  • Izabela
   Posted 23 kwietnia 2018 at 08:11

   Proponuje pomieszać pierwsze porcje mleka ze swoim, i śmiało zacząć od Capricare 2.

 • Róża
  Posted 2 maja 2018 at 11:06

  Witam, proszę napisać czy capri care 2 można stosować po 1 roku dziecka czy tylko do roku? Pytam ponieważ podawałam dziecku mleko ale teraz w 13 miesiącu życia dziecka zaczęły sie robić niespodzianki typu kwaśny kał i już nie wiem co robić, bo na opakowaniu napisane jest do 1 roku. Dziękuje i pozdrawiam

  • Iza
   Posted 14 maja 2018 at 13:53

   Nigdzie na opakowaniu nie ma do kiedy, tylko od 6. miesiąca życia. Syn ma juz dwa lata a my nadal na Capricare 2, i tak nie ma lepszej alternatywy

 • Biegajaca Bio Mama
  Posted 3 maja 2018 at 23:04

  Hmmm… Ciezko mi odpowiedziec na twoje pytanie, bo gryza sie tu moje przekonania z tym co lekarze tobie zaleca. Na niskie zelazo od pediatry na pewno dostaniecie suppplementy zelaza, ktore maja bardzo chemiczne sklady. Ja na poczatku siegnelabym po jakies naturalne supplementy zelaza, ktoresa gorzej przyswajalne, ale naturalne. Firmy viridian, solgar, health aid itp. Czesto tak zdarza ze dzieci maja niskie zelazo kiedy mama ma niedobory tego pierwiastka. Nie szukalabym przyczyny w mleku ktore podajesz.

 • Joanna
  Posted 29 maja 2018 at 14:48

  Cieszę się z tego posta, znacznie więcej osób dowie się o mm na mleku kozim.
  Nie wiem czy to nie ja poleciłam Ci to Capri Care 🙂 Odkryłam je rok temu, dopiero przy trzecim dziecku.
  Zgadzam się z Tobą co do smaku CC. Jest smaczniejsze od np HIPP.
  Do zalet bym dodała jeszcze fenomenalne rozpuszczanie się w wodzie pomimo braku maltodekstryny 🙂
  Pewnie, że nie ma czegoś takiego jak mm idealne, tylko mleko mamy jest tak cudowne, że wytwarza odpowiednie przeciwciała do aktualnie panujących w danym otoczeniu mikrobow 🙂 Ale z CC jestem naprawdę, naprawdę zadowolona.
  P. S. Moja córka na krowie mm zareagowała wysypka i biegunka. Nic takiego nie wydarzyło się po Capri Care 2
  Asia. Mama Samuela, Dawidka i Neli

  • Magda
   Posted 4 czerwca 2018 at 13:41

   Witam
   czy można stosować to mleko u które nie ma żadnych alergii?

   • BiegajacaBio Mama
    Posted 4 czerwca 2018 at 22:42

    Jak najbardziej ! 🙂 To mleko nie jest mlekiem produkowanym pod kątem jakiejkolwiek alergii. Także smiało 🙂

    • CzoKry
     Posted 13 czerwca 2018 at 15:12

     Witam, mój 6 tys. Szymek cierpi na zaparcia i tez szukam odpowiedniego mleka dla niego niestety i lekarze i położna mówią co innego i w końcu wzięłam sprawę w swoje ręce i zaczęłam szukać sama czegoś odpowiedniego. Niestety nie mogłam karmić go piersią od pierwszych dni bo mały nie chciał współpracować wiec ciagle pracowałam z laktatorem aż w jego 3 tyg nabawilam sie zapalenia sutka i piersi ;( wiec od tego czasu przestał dostawać mleko moje i musialam mu zacząć podawać mm. Na początek dostawał nam optipro plus i po przeczytaniu dzisiaj Twojego posta wiem ze dostawał same zło, później Babilon pronatura, ale niestety zaparcia sa cały czas i nie wiem juz co robić, usłyszałam ze mleko kozie powinno pomoc i tak sie zastanawiam czy to bedzie odpowiednie dla niego. Ponieważ gazy mu odchodzą normalnie ale widać jak często sie meczy bo chciałby zrobic kupkę a nie daje rady i robi ja jak dobrze pójdzie to raz dziennie a czasem co drugi dzień ;( lekarze mówią ze zmiana mleka nie do końca pomoże i najchętniej to tylko czopki glicerynowe i termometr w odbyt, albo przeczekać do 2 lub 3 miesiaca bo wtedy sie unormuje ;(

     • Zespół Capricare
      Posted 20 lutego 2023 at 08:20

      Mleko kozie jest łagodne dla dziecięcego brzuszka. Ze względu na wyjątkowy skład frakcji białkowej, zachowuje się delikatnie w dziecięcym brzuszku. Luźny skrzep kazeinowy powstający w żołądku po strawieniu mleka koziego łatwo się rozkłada, za co brzuszek Twojego dziecka z pewnością będzie Ci wdzięczny.

  • magda
   Posted 23 stycznia 2021 at 22:37

   Ojej ja też własnie przy 3 dziecku musze tego doświadczyć. Myślałam że już wszystko wiem a tu nagle mała księżniczka pokazuje mi że nie 🙂 Zaczynamy niedługo z cc2. Póki co cyc ale potrzebuję alternatywy. Mam nadzieję że dobrze pójdzie.

 • Monika
  Posted 14 lipca 2018 at 09:15

  Witaj! Ze względów medycznych w 3 miesiącu mojej Miśki musiałam przestać karmić piersią, w międzyczasie dokarmiałam mąłą Capri Care1 wszystko było Ok do czasu, aż przestała dostawać moje mleko. Kupki miała w postaci zielonego bobka, mimo tego nie chciałam przestawić jej na mleko krowie. Zaczęłam podawac probiotyki vivomixx. Teraz na dwie mięciutkie kupki robi jedna twardą. Od czego to zależy?

 • Karolina
  Posted 25 lipca 2018 at 22:46

  Ja też polecam wszystkim to mleko 🙂 Córcia ma uczulenie na mleko krowie i po doświadczeniach z pepti szukałam czegoś naprawdę przyswajalnego. Teraz ma już 14 miesięcy i mogę powiedzieć że nie żałuje wyboru. Ładnie rośnie i wyniki ma w normie. A pamiętam że na początku żelazo miała w dolnej granicy i pediatra mi odradzał , dopóki nie zobaczył że wyniki są coraz lepsze. Tak więc, jak ktoś jest w podobnej sytuacji szczerze polecam 🙂

 • Edyta Pitak
  Posted 4 sierpnia 2018 at 22:24

  Hej…wlasnie zaczynamy przygodę z Capricare 2 bo bedziemy zmieniac z Nutramigenu. Dzis poszla pierwsza zmieniona miarka i jest ok. Moje pytanie dotyczy tego jak szybko zmieniac kolejne miarki? Czy przez tydz jedna a w następnym tyg juz dwie i tak dalej czy szybciej??? I ile po zrobieniu moze to mleko stac?? Nutramigen np do 1 godz. Synek ma czesto tak ze wypije pol butli a za chwile chce dokonczyc?? Bo producent pisze zeby nie przechowywać nie wypitego! Zglupialam….help?

  • Zespół Capricare
   Posted 20 lutego 2023 at 08:22

   Mleko po przygotowaniu można do 4 godzin przechowywać w chłodnym miejscu.

  • Zespół Capricare
   Posted 20 lutego 2023 at 08:22

   Mleko po przygotowaniu można do 4 godzin przechowywać w chłodnym miejscu.

 • Gosia Chmal
  Posted 19 września 2018 at 19:18

  Hej A słyszałaś o nanny care? Albo kabrita?

 • Magda
  Posted 15 października 2018 at 19:28

  Witam, mam syna 2 letniego. Do tej pory jest karmiony piersią. Właśnie jestem na etapie odstawiania go od piersi. Robię mu czasami budyń czy grysik na mleku krowim od gospodarza, je jogurty, kefir, maślankę. Wszystko to bez rzadnych problemów. Chciałabym podawać mu Capri Care 2 wieczorem i raz w nocy zamiast piersi. Czy można dziecku podawać mleko krowie i mm kozie na przemiennie w ciągu dnia? Czy tych mlek nie można łączyć?

  • Biegajaca Bio Mama
   Posted 15 października 2018 at 22:20

   Pewnie, że możesz. Nic się nie dzieje jeżeli dziecko spożywa i mleko krowie i kozie. Mleko kozie po prostu jest lepsze dla nas, dlatego proponuje Wam zamiennik dla mm krowiego. Śmiało możesz podawać Capri Care 2 🙂

 • pati
  Posted 24 listopada 2018 at 03:14

  Witaj. Ze wzgledu nacmoj stan zdrowia musialam odstawic corke (10mies)od piersi i od niedawna zdecydowalam sie wlasnie na to mleko. Czytajac sklady mlek bylam przerazona i sie tylko zadreczalam ze powinnam ja karmic naturalnie. Zastanawiam sie tylko nad jedna sprawa bo jestem juz zmeczona. Kolezanki wszystkie mowia ze jak zaczely karmic sztucznym mlekiem to dzieci przesypialy cala noc. Moja corka budzi sie co godzine czasem 2 i jest glodna. Fakt ona nigdy nie wypijala wiecej niz 120ml aczkolwiek mam wrazenie ze sie nie nasyca tym mlekiem. Czy to wina (procz ilosci jaka wypija)skladu mleka?Czy tez tak mialas?

  • Mamusia Igi
   Posted 4 kwietnia 2019 at 23:18

   Trosze czasu już upłynęło od ostatniego komentarza . Przeczytałam to i owo o mm i postanowiłam wprowadzić Capri Care 2 do jadłospisu mojej córki . CC dostala w 8 miesiącu, a wcześniej jadła Bebilon Pepti DHA . W momencie stopniowego wprowadzania Capri Care nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów , aż do chwili kiedy zaczęłam podawać córce cała butle z CC . Kupy stały się bardzo rzadkie , a ich ilość zwiększyła się z 3 do 6-7 dziennie . Nie sądziłam , że mleko kozie może uczulać.

   • Sonia
    Posted 5 czerwca 2019 at 23:21

    A u nas od kiedy wprowadziłam CC2 ( od 4 do 6 miesiąca była na Capri Care 1), Zosia zaczęła mieć straszne zatwardzenia, płacze okrutnie jak robi kupkę, która jest bardzo twardaz Czy może to być wina mleka? Zbiegło się to również z rozszerzaniem diety, ale uważamy na to co jemy, wprowadzam dużo jabłka i wody, więc teraz się zastanawiam czy zmiana mleka by nie pomógła?

   • Kasia
    Posted 6 lipca 2019 at 20:44

    Ja karmiłam córkę piersią przez 8 miesięcy. Długo szukałam odpowiedniego mleka. Wybrałam Capri Care i nie żałuję. Ma bardzo dobry skład. Malutka nie miała praktycznie żadnych problemów z przestawieniem się na to mleko. Tylko przez tydzień było więcej kupek. Później już ok. Polecam 🙂

 • Rev
  Posted 10 kwietnia 2019 at 15:17

  Uwielbiam to mleko. Moja corka pije je praktycznie od urodzenia (byla dokarmiana ze wzgledu na niechec ssania piersi). Teraz w drugiej ciazy juz wiem, ze na pewno zaopatrzmy sie rowniez w takie mleko, jesli zajdzie potrzeba. Sklad ma bardzo dobry. Nie zatwardza, nie powoduje wzdec i nadmiernej masy dziecka, dzieki braku cukru i oleju palmowego.

 • Iwona
  Posted 28 maja 2019 at 21:21

  A mi się nie podoba opakowanie mleka – aluminiowa puszka….!

 • Ika
  Posted 7 czerwca 2019 at 16:51

  Naprawdę to aluminium? A juz chciałam kupować to mleko

  • juswaw
   Posted 19 października 2022 at 08:30

   Cóź za bzdura! Gdyby puszka była aluminiowa to by nie przyczepiał się do niej magnez. Jest to zwykła metalowa puszka.

 • Marta
  Posted 22 sierpnia 2019 at 17:32

  Witaj 🙂 fajne mleczko ale dlaczego nie ma w składzie ważnych kwasów DHA ?

 • Daria
  Posted 14 listopada 2019 at 23:38

  Capri Care 1 jest sprzedawane w Polsce i w kilku innych krajach UE.
  W PL jako producent we wszystkich miejscach sprzedaży jest podawany Miralex z Piły.
  Miralex zaprzecza że jest producentem i twierdzi że jest tylko dystrybutorem. Producent z Nowej Zelandii na którego powołuje się Miralex – na swojej stronie (wersja w jęz. PL – dla Polaków) – wymienia że produkuje wyłącznie mleka z cyfrą 2 (6-12 mies.), oraz 3 (12 -24 mies.). Nie ma w ofercie produkcji mleka początkowego dla noworodków 0-6 mies, z cyfrą 1. Więc jak to jest możliwe że w PL jest CC 1 ?
  Gdzie sam materiał jest wyprodukwany? Gdzie i przez kogo jest wyprodukowana puszka? Gdzie, przez kogo jest konfekcjonowany i pakowany do puszek? Kto na puszce jest podany jako producent? Żadna z aptek na stronach nie umieszcza zdjęcia tylnej i bocznych stron opakowania. Czy i gdzie na opakowaniu jest umieszczony numer serii produkcyjnej oraz data produkcji. Czy i gdzie na opakowaniu jest umieszczony numer dopuszczenia do obrotu? Przecież to co jest w tej puszce – może być wszystkim, dosłownie czymkolwiek. I to ma być podawane noworodkom 0-6 m-cy? Ta kategoria produktów – to „środek spożywczy specjalnego przeznaczenia”. A został wprowadzony do obrotu jako „zwykły środek spożywczy”.
  Poczytajcie sobie jaka to jest różnica w badaniach i procedurach bezpieczeństwa przed dopuszczeniem do obrotu.Na podstawie jakiego świadectwa dopuszczenia został więc wprowadzony do obrotu?
  Dobre pytanie do GIS. O badaniach zgodności składu z tym co jest na opakowaniu – można nawet nie wspominać. Ani o wyrywkowej kontroli jakości i czystości bakteriologicznej/mykologicznej również.
  Czy ktoś panuje nad tym co nam/dla naszych dzieci – jest sprzedawane?

  • Zespół Capricare
   Posted 20 lutego 2023 at 08:28

   Mleko Capricare ( 1, 2 i 3) produkowane jest przez w Nowej Zelandi przez Dairy Goat Cooperative. Dystrybutorem na rynku polskim jest firma Miralex s. z o.o. Wszystkie informacje zawarte są na każdym opakowaniu mleka Capricare.
   Co do informacji o Capricare 1 na stronie – ze względu na regulacje Unii Europejskiej i zakaz promowania mlek początkowych, takiej informacji nie mogliśmy umieścić.
   Ale gwarantujemy że wszystkie nasze wyroby są produkowane tak samo, z pełnego mleka koziego, pod rygorystycznym nadzorem, i że są tak nisko przetworzone jak tylko się da.

 • Ann
  Posted 19 listopada 2019 at 14:26

  Witam. Mam pytanie odnośnie samej puszki mleka capricare. Czy czy aby materiał z którego jest zrobiona w jakiś sposób nie przenika do mleka, tak jak puszkowane jedzenie?

 • Justyna
  Posted 17 września 2020 at 21:59

  Czy podając mleko Capri care 1 trzeba dodatkowo uzupełniać dziecku dha ?

  • Urszula
   Posted 27 września 2020 at 14:45

   Hej
   Sama się zastanawiałam nad tym.Napisalam do capricare.pl jak to wygląda i na jakimś forum.Na pierwszą odpowiedź jeszcze czekam ale otrzymałam z innej strony taką: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/29763/capri-care-czy-mleko-capri-care-1-jest-odpowiednie-dla-noworodka?utm_source=email&utm_medium=qa
   Mam dylemat między capricare 1 a bebilon profutura.Mam wrażenie, że to drugie zawiera więcej składników 🙁 i przeraża mnie komentarz wyżej w sprawie produkcji capri care 1 w Polsce. Napisałam do tej strony może oni coś wyjaśnią.

   • Zespół Capricare
    Posted 20 lutego 2023 at 08:55

    Dzień dobry, mleko następni kozie Capricare zawiera w składzie DHA. Jeśli chodzi o produkcje to wyjaśniliśmy to już wyżej. Wszystkie nasze mleka produkowane są w Nowej Zelandii.

 • Maria
  Posted 28 września 2020 at 13:30

  Na rynku jest już Capricare z DHA

  • Urszula
   Posted 29 września 2020 at 14:26

   Wlasnie również się dowiedziałam,że jest już wersja z dodatkiem DHA. Nawet przy Capricare 1.Dostałam informację, że to mleko dostarcza wszystkie wymogi żywieniowe. Ale czy porównując do Bebilon profutura nie ma mniej składników? Co myślicie?

 • Natalia
  Posted 12 lutego 2021 at 19:19

  Czy jak mała po enfamilu robiła zielone kupki, oraz duzo ulewała, czy po mleku CapriCare 1 może się to zmienić?

 • Ewa
  Posted 24 lipca 2021 at 08:30

  Witam karmie dziecko Bebilon advance 2 od poczatku tylko przez miesiac byla na piersi mala skończyla 7 miesiecy czy teraz bym mogla jej zmienic mleko na Capri Care 2?

  • Zespół Capricare
   Posted 20 lutego 2023 at 08:59

   Dzień dobry, każdą zmianę żywieniową należy skonsultować z lekarzem. Jeśli nie będzie miał przeciwwskazań, to jak najbardziej dla 7 miesięcznego dziecka można rozpocząć podawanie Capricare 2.

Leave a comment

Znajdź mnie na Facebooku

Kliknij